Gülüş Tasarımı

Gülüş yüzün kişinin ruh halini gösteren ve ruh haline etki eden en önemli unsurdur. Gülüş tasarımı yapılırken en önemli faktörlerden biri yaştır. Laledent grup gülümsemekten korkmamanız için dişlerinize gereken operasyonlarda önem gösterir.

Gülüş tasarımı, dişleri, dudakları, estetik açıdan kişiye yakışır yaşına uygun halde güzel bir gülüş elde edilme amacı olan unsurdur. Değişen dijital sistemler ve teknoloji ile daha pratik şekilde uygulanır.

Mükemmel Gülüşte Altın Kurallar nelerdir?

Mükemmel estetik gülüşe sahip olmanız için Laledent grup olarak size en çok yakışan ağız yapısı ve diş sağlığına önem vermekteyiz. Bunun için diş yapısının ve dişlerin sıralanışının düzgün olması, üst üste çakışma olmaması gerekmektedir. Diş yapısının sıralanışının yüz ile uyumlu olması çok önemlidir. Dudak ve diş eti birbirine uyumlu olmalıdır. Üstte bulunan dişlerin ön plana olması gerekir ve diğer dişlere göre de daha belirgin olmalıdır. Bununla birlikte dişler pırıl pırıl olmalı ve lekelenmeler bulunmamalıdır. Diş yapısının sıralanışının yüz ile uyumlu olması da önemli faktörlerdendir.

Estetik Gülüş Tasarımı Yapılırken Hangi Detaylara Dikkat Edilmesi Gerekir?

Hasta memnuniyeti Laledent grup merkezi için çok önemlidir. Tedaviyeden önce hasta ile görüşülür ve nelerden şikayetçi olduğu, gülerken neden rahatsız olduğu ve varsa diğer şikayetleri sorulur. Bunlara bağlı olarak plan yapılır sonrasında da tedaviye başlanılır. Gülüş tasarımı işlemini yaparken dudak yapısı, diş eti özellikleri, dişlerin boy uzunluğu, dudak ve diş uyumuna önem verilir.

Gülüş Tasarımında Yüz Şekli Önemli Midir?

Gülüş tasarımında yüz şekli çok önemlidir. Dişler gülüş ve yüz ile bir bütündür. Bu bütünlüğün olması için diş yapısı ve yüz şeklinin uyum içinde olması önemlidir. Cinsiyet estetik bir gülüş elde etmek için oldukça önemlidir. Bunun nedeni kadınlarda daha narin oval dişler yapılır fakat erkeklerde daha köşeli dişler yapılır.

Gülüş Tasarımında Hangi Ayrıcalıklı Tedaviler Yapılır?

1-) Beyazlatma süresi hastadan hastaya farklılık gösterir. Ortalama 40 dakikada ton açılabilir. Kişinin dişinin korumak amaçlı yeme-içme alışkanlıklarına dikkat etmesi durumunda beyazlatmanın süresi 1 yıla kadar korunabilir.

2-) Porselen laminalar dişlerin üzerlerine yapıştırılır. Lamina kullanımı ile beyaz estetik bir gülüş elde etmek mümkündür.

3-)Ortodontik işlemde ise porselen braketler kullanılarak çapraşık diş yapısı tedavi edilir. Zirkonyum fazla kullanılan yöntemdir.

4-)İmplant operasyonunda ise eksik dişler tedavi edilir. Dişlere estetik görünüm kazandırılır.

5-)Zirkonyum ışığı geçiren metal olduğundan estetik bir görünüm vermede etkilidir. Bu uygulamalar yapılırken uzman bir hekime başvurulmalıdır.

Tedavi Süresinin Zaman Dilimi Nedir?

Tedavi süresinin zaman dilimi hastanın diş şikayeti ağız yapısına bağlı bir gün içerisinde veya 2-15 gün içerisinde değişiklik göstermektedir.