DENTAL RÖNTGEN

Dental Radyoloji

Laledent grup diş ve ağız sağlığınız için radyografi kullanmadan önce müdahalede bulunmak istemez çünkü oldukça önemlidir. Dental radyoloji, diş hekimlerine çenedeki ve dişlerdeki sorunların bulunmasına yardımcı olmaktadır.

Muayenede fark edilemeyen kemik kaybı, çürük ve kök kanalındaki problemler dental radyografi aracılığıyla kolayca tespit edilmektedir.
Bununla birlikte röntgenler implant yerleştirilmesinde ve ortodontik tedavi diş hekimlerine yardımcı olmaktadır.

Dental Tomografi

Dental tomografi x ışını yardımıyla istenilen bölgenin kesitsel olarak incelenmesini sağlayan radyolojik teşhis yöntemidir. Dental tomografiden alınan görüntü ile panoramik röntgen filmlerinde görülemeyen yumuşak doku ve kemik detayları kolayca görülebilmektedir. Üç boyutlu görüntü vererek hekimin teşhisine büyük ölçüde yardımcı olmaktadır.

Dijital Panoramik Röntgen

Laledent grup panoramik röntgen tekniğinede siz değerli hastalarına sunmaktadır. Panoramik röntgen çene kemiğinin ve tüm dişlerin daha ışın alarak birlikte görüntülendiği bir tomografik röntgen yöntemidir. Kemiklerin, diş ve diş etlerinin klinikte muayene ile görülmeyen kısımlarının görülmesine olanak sağlar. Dijital sistemin kullanımı görüntü kalitesini artırarak hastanın maruz kaldığı radyasyon miktarını minimum düzeye indirger.

Ağız İçi Kamera

Ağız içi muayenede kullanılan kamera ile; diş çürüğü,köprü,kuronlar ve dolgulara kadar tüm dişler detaylı şekilde hekim ve hasta tarafından görülebilir. Hekim ve hastanın ekran kullanarak gördüğü sistem sayesinde dişler detaylı olarak incelenerek teşhisler rahatlıkla konulur ve tedaviye başlanılır.